вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się zużywają i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od odpowiedniego oraz sumiennego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Jak asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten rodzaj ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji w związku z tym służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий